KONGRE HAKKINDA
DAVET METNİ


Değerli Katılımcılar,

Dünyada ve ülkemizde insan-hayvan-doğa vb’ne karşı fiziksel, sözel, cinsel, mobbing gibi birçok şiddet olayları giderek artan önemli bir toplumsal sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizleri Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) iş birliği ile 11-12-13 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlendiğimiz I. Uluslararası Şiddet ve Şiddeti Önleme Kongresi’ne ve 14 Ekim 2021 Tokat gezisi programına davet etmekten onur ve mutluluk duyarız.

Kongrenin amacı; şiddet olgusunun kavramsal-kültürel çerçevesinin ve hukuk/insan/sağlık/doğa/hayvan boyutlarının tartışılacağı bilimsel bir platform oluşturmaktır. Bu amaçla kongre, “Mobbing/Yıldırma”, “Sağlıkta Şiddet” “Şiddetin Hukuksal ve Etik Boyutu” “Toplumsal Boyut ve Şiddet: Kadın, Çocuk, Yaşlı ve Hayvan/Doğa/Medya” “Beslenme ve Şiddet” “Eğitim ve Şiddet” “Savaş ve Şiddet” gibi temalar üzerinden sunulacak, tüm disiplinlere ve bireylere açık olup katılımlarınızla zenginleşecektir. Kongrenin multidisipliner, geniş bir katılımla, bilimsel, sosyal yönden zengin bir etkinlikle tamamlanmasını amaçlıyoruz. Umarız kongre süresince siz katılımcılara (öğrenciler, araştırmacılar vb) şiddet, şiddet çeşitleri ve sonuçlarıyla ilgili önemli çalışmaları sunabilecekleri, bilgi alışverişinde bulunacakları sıcak bir ortam sağlayabiliriz.

*Pandemi şartları nedeniyle, YÖK ve Üniversitemizin alacağı kararlar doğrultusunda kongremiz yüz yüze, online ya da sadece online şeklinde gerçekleştirilecektir.

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye https://togusiddetcongress.gop.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Hepinizi Ekim 2021’de Tokat'ta görmeyi dileriz. Saygılarımızla.Kongre yeri: 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu

Düzenleme Kurulu              


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.